Najnowsze wieści od Frozen Sand - Q&A

Wkraczamy w okres zimowy, a więc czas na newsy dotyczące zespołu opracowującego grę, a także pierwszą cześć długo oczekiwanego Q&A.

Poniżej znajduje się tłumaczenie artykułu Winter Update na oficjalnej stronie gry.

Nowe twarze w Zespole Deweloperów

Niedawno do naszego zespołu dołączyło dwóch dodatkowych członków!

Cieszymy się, że możemy powitać w zespole Cleara - to utalentowany programista i poprzedni członek FS, który jest w trakcie uzyskiwania tytułu z inżynierii komputerowej.

Clearskies dołączył do naszego zespołu, aby pomóc rozwijać i ulepszać kod gry. Ciężko pracuje nad udoskonalaniem systemu poruszania się.

Prosimy również o ciepłe przywitanie naszego nowego projektanta dźwięku - JHyde. Ukończył on niedawno studia magisterskie z projektowania dźwięku i posiada niesamowite doświadczenie w tworzeniu interaktywnych pejzażów dźwiękowych, eksperymentalnej atmosfery i pracy w postprodukcji.

Jack pracuje nad dźwiękami w mapach, a obecnie koncentruje się na stworzeniu pejzażu dźwiękowego dla ukochanej mapy - Orbital.

Pytania i odpowiedzi

Ekipa odpowiedzialna za rozwój gry pracowała za kulisami, a członkowie społeczności w zespole ds. Kontroli Jakości byli zajęci zgłaszaniem błędów i dostarczaniem cennych opinii na temat rozgrywki. My w tym czasie przejrzeliśmy ponad 80 pytań przesłanych przez społeczność do naszego Q&A.

Pierwotnie chcieliśmy wybrać tylko kilka z nich, jednak okazało się to trudnym zadaniem, więc zespół udzielił odpowiedzi na prawie wszystkie. Będziemy publikować je partiami w nadchodzących miesiącach, zaczynając od pierwszego zestawu poniżej, więc śledźcie uważnie newsy.

Dziękujemy za Waszą cierpliwość i mamy nadzieję, że te odpowiedzi będą przydatne.

Co udało Wam się osiągnąć w zeszłym roku?

W zeszłym roku zaczęliśmy od stworzenia gry z kilkoma postaciami, bronią i dwóch-trzech map, które wciąż są na etapie produkcji i testowania przez deweloperów, aż do zespołu QA składającego się z około 30 członków społeczności. Gra stała się bardziej dopracowana, rozwinęliśmy powyższe elementy oraz ukończyliśmy prawie 7 map. Można zatem powiedzieć: sporo rzeczy!

Z powodu (lub dzięki) COVID-19 na początku tego roku mogliśmy poświęcić grze o wiele więcej czasu niż zwykle. Obecnie przygotowujemy naszą 15 prywatną wersję alfa. Każda z nich zawiera kilkadziesiąt poprawek błędów i ulepszeń, a także wiele zmian dzięki opiniom testerów. Korzystanie ze Steam oraz ciągłe budowanie i wdrażanie, naprawdę pomogło nam przyspieszyć rozwój gry.

Czy kucanie w powietrzu nadal będzie zwiększać celność?

W odniesieniu do błędów ruchu w Urban Terror 4 i czy zostaną one odtworzone. Nasza dotychczasowa polityka była taka, że błędy wprowadzamy ponownie jako funkcje tylko wtedy, gdy są one wymagane do utrzymania „feelingu” gry, zgodności z mapami w trybie Jump lub dlatego, że są zabawne same w sobie i nie powodują negatywnych konsekwencji.

Ten rodzaj błędu tak naprawdę nie pasuje do żadnej z tych grup.

Czy system śledzenia graczy (widok z kamery) będzie taki sam, jak teraz?

Będzie dostępny podstawowy system śledzenia graczy, który będziemy stopniowo rozbudowywać.

Czy zostanie wprowadzony samouczek lub wideo dla początkujących? Jak się poruszać, prosta mechanika?

Najprawdopodobniej będzie kilka filmików pokazujących „jak zacząć”. Mamy też prawie ukończony tutorial dotyczący skakania.

Czy dodacie matchmaking, listę rankingową, rangę dywizji itp.?

Jeżeli chodzi o matchmaking, ligi, rankingi itd. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby podejmować decyzje dotyczące tych funkcji, więc nie można powiedzieć co będzie, a co nie będzie dostępne w momencie premiery lub później. Rozmawialiśmy już jednak na ten temat i członek naszego zespołu rozpatruje poszczególne opcje. Więcej będziemy mogli powiedzieć w przyszłym roku, a przy podejmowaniu decyzji weźmiemy pod uwagę opinie społeczności.

Czy polecenia myszy będą takie same?

Wszystkie polecenia myszy są nieprzetworzone i korzystają z identycznych ustawień jak Quake. Przyspieszenie myszy nie zostało jeszcze zaimplementowane, ale prawdopodobnie w pewnym momencie będzie, a przynajmniej zapewni tryb zgodności z Quake.

Czy w grze pojawi się „funstuff”? Jeśli tak, w jaki sposób będzie można uzyskać do niego dostęp?

Lubimy czapeczki! Mamy w ekipie paru takich „miłośników” :) Najpewniej zaczniemy od nowa i stopniowo będziemy dodawać coraz więcej rzeczy do gry, a na pewno pojawi się przyjazny dla użytkownika interfejs w grze. Dodanie treści przesłanych przez społeczność nie jest wykluczone.

Czy będzie rzucanie nożem?

Tak, zamierzamy wprowadzić tę funkcję.

Czy system wykrwawiania się zostanie utrzymany?

Będzie on prawie taki sam, jak obecny system.

Czy będziemy mogli wybrać, z jakiej ochrony chcemy skorzystać?

Pomysł wyboru rodzaju ochrony (kevlar, ochrona nóg + ochrona hełmu + ochrona ramion) był przemyślany, ale nie odbyła się na ten temat poważna dyskusja. W tej chwili trzymamy się hełmu i kevlaru.

Jakie nowe funkcje będą dostępne w porównaniu do UrT 4?

W ostatnich miesiącach zasugerowaliśmy kilka nowych funkcji, zwłaszcza na oficjalnym Discordzie gry, gdzie publikujemy wiele zrzutów ekranu i filmików. Wśród nich między innymi przeskakiwanie, bieganie po ścianach, przeszywające kule, duchy w trybie skoku, wyposażenie i nie tylko...

Czy będzie można obniżyć jakość efektów graficznych, aby osoby posiadające mniej wydajne komputery również mogły cieszyć się grą?

Będzie dostępnych kilka ustawień graficznych, od niskich do ultra, a także wybór rozdzielczości ekranu. Te ustawienia będą miały duży wpływ na ilość klatek w grze i efekty na mapach. Próbujemy zoptymalizować grę pod kątem sprzętu z niższej półki, ale możemy nie być w stanie osiągnąć 20-letnich poziomów Q3A.

Czy zostanie stworzony system Anti-Cheat?

Początkowo będziemy korzystać z Valve's Anti Cheat (VAC). Konta graczy złapanych przez VAC zostaną zablokowane przez Valve. Dodaliśmy również blokowanie adresów IP.

Czy w grze pojawią się mikropłatności?

Będzie możliwość kupienia takich rzeczy, jak skiny postaci i skiny broni, jest to coś, co chcielibyśmy wprowadzić, ale zarazem znajduje się bardzo daleko na naszej liście priorytetów!

Jaką wizję/plany na przyszłość ma Frozen Sand?

Jeżeli chodzi o naszą wizję, to nie mamy jednej, ponieważ jesteśmy zespołem wolontariuszy, którego skład często się zmienia. Wszyscy kochamy rozgrywkę w Urban Terror. Uwielbiamy to, że gra jest dostępna zarówno dla nowicjuszy, jak i graczy bardziej zaawansowanych, mamy tu na myśli rywalizację.

Nie ma jednego „właściwego” sposobu na grę w Urban Terror, będziemy starali się stale udoskonalać i ulepszać każdy aspekt, tak, aby bez względu na to jakim jesteś graczem zawsze mógł się dobrze bawić.

Czy będziecie grali w swoją grę?

Możecie się o to z nami założyć! Cieszymy się z grania każdego dnia :)

Oryginalne wątki z pytaniami znajdują się tutaj:

Oczekujcie kolejnej partii odpowiedzi w nadchodzących tygodniach!

Trzymajcie się ciepło, Team FS.

O artykule: