Nowe mapy w Urban Terror 4.2

Wraz z wydaniem nowej wersji gry, twórcy dodali kilka nowych map, a niektóre doczekały się mniejszych bądź większych uaktualnień do nowszych wersji.

Część nowych map jest wam znana, gdyż były upubliczniane wcześniej jako testowe lub były kiedyś custom mapami. Niektóre są z nami od dawna, ale w 4.2 zostały odświeżone.

Cascade

Mapa autorstwa Nulla, jest zdecydowanie "urban". Umieszczona w czymś na kształt bazy wojskowej/laboratorium, tuż nad rzeką. Prezentuje się fenomenalnie:

     

Bohemia

O Bohemii już pisaliśmy tutaj. Wersja dodana do 4.2 wygląda ostatecznie tak:

   

Mandolin

Znowu Null. Mandolina dostała trochę detali (jak okna czy drzwi w miejscach, gdzie wcześniej ściany były "gołe") oraz nowe światło:

   

Kingdom

Mapa prosto z Francji, autorem jest Papyruny. Mamy Królestwo w wersji, która trafiła do Urban Terror HD. Wielu z was znana modyfikacja layoutu oryginalnego Kingdom. Kto widział wersję testową, np. Kingdom_RC6 to poczuje się jak w domu:

   

Kingpin

Bardzo znana custom mapa, również autorstwa Papyruny. Będzie w HD ze zmienionym nieco layoutem, który możemy przetestować już w Urban Terror 4.2:

   

Raiders

Papyruny jest wielkim fanem Indiany Jonesa, więc stworzył mapę umieszczoną w jego uniwersum, a konkretnie w filmie "Poszukiwacze zaginionej Arki":

   

Casa

W wersji Urban Terror 4.1.1 zmieniono oświetlenie na Casie. Spora część społeczności odrzuciła tę zmianę, więc twórcy przywrócili poprzednią paletę kolorów świateł (jaśniejsze części pochodzą z 4.1.1):

   


Biorąc pod uwagę, że Kingdom przeszło gruntowną renowację, to wraz z 4.2 dostajemy pięć nowych aren do mordowania się. Całkiem nieźle, jak na "bugfix".

Obrazek użytkownika Majki
Założyciel portalu urban-terror.pl i jego główny redaktor.

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika killshot
killshot, 9 lat temu

Światełka ;x Rzeczywiście całkiem nieżle!!

#
Obrazek użytkownika pAter
pAter, 9 lat temu

To już dziś... :}

#
Obrazek użytkownika sylwke3100
sylwke3100, 9 lat temu

Na razie nic nie ma

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 9 lat temu

Ja tam sikam na samą myśl o bomb modzie na Cascade :D Null to ekspert od BM w UrT. I Raiders w CTF (Papyruny to z kolei ekspert od CTF).

#
Obrazek użytkownika TheOnlyOnePL
TheOnlyOnePL, 9 lat temu

Mam nadzieje, że nowa wersja pozwoli trochę odświeżyć scenę bo chyba ostatnio gra nieco podupadła i coraz mniej graczy gra a jest to jedyna gra, w którą gram na kompie więc lepiej żeby nie umarła śmiercią naturalną:)
Swoją drogą całkiem fajna stronka. Zawsze coś nowego.

#
[użytkownik usunięty], 9 lat temu

Raiders raz że żre fpsy jak wściekłe, dwa za dużo chaszczy w których idzie się ukryć. Wystarczy schować się w nich z goglami i samemu będąc całkowicie niewidocznym, zdejmować kolesi z wytłumionego PSG.

#