Postęp prac nad Urban Terror 5

Ostatnio mogliśmy podziwiać efekty prac nad Urban Terror 5: Resurgence za sprawą 2 filmów udostępnionych przez Frozen Sand.

Algiers

Pierwszy to zestaw ujęć z starego Algiersa w porównaniu do obecnego stanu w najnowszej części. Wciąż jednak mapa jest rozwijana i poniższe wideo nie musi odzwierciedlać ostatecznego wyglądu Algiers w finalnej wersji gry.

Turnpike

Drugi zaś prezentuje nam 2 rzeczy - niedokończonego jeszcze Turnpike’a oraz pokaz możliwości nowego systemu dźwiękowego.

Dźwięki w UrT 5

Więcej na temat powyższego filmu możemy dowiedzieć się na blogu Champ’a, który jest odpowiedzialny za udźwiękowienie w grze. Chce on m. in. zredukować dokuczliwość starego tła dźwiękowego, zmniejszając jego monotonię poprzez proceduralnie generowane efekty dźwiękowe, dzięki czemu tło nie jest już tylko prostą pętlą, a losowo dobieraną zawartością z sampli, modulowaną i dostosowaną do potrzeb. Swoboda nowego systemu dźwiękowego pozwala również na umieszczenie easter eggów, dzięki czemu mapy mogą zawierać więcej elementów narracyjnych. Także możliwości rozgrywki mogą ulec poszerzeniu np. atakowanie wroga podczas przejazdu pociągu w metrze, aby zmniejszyć huk wystrzału.

Również dzięki niemu dowiadujemy się, że na filmie mogliśmy usłyszeć m. in.:

  • BladeKiller, która użyczyła głos jako obsługa metra;
  • losowo generowaną muzykę poczekalniową nowego najemcy Turnpike’a: ,,Guntown Travel”.

Frozen Sand kładzie nacisk na stworzenie ekosystemu, który ułatwia pracę nad nieoficjalnymi mapami, poprzez m. in. dostarczanie narzędzi mapperskich (aktualnie testowane przez beta-testerów), a jednym z ich funkcji będzie danie kontroli nad zaprezentowanym systemem dźwiękowym.

Polub tę stronę

Czy wiesz, że...?

Aktualnym mistrzem świata w turnieju SR8 Skeet Shot jest nasz rodak, Fruk.