Ruszają zapisy do Nations Cup XVI

Sotone ogłosił na stronie Clanbase zapisy do kolejnej edycji Pucharu Narodów w Urban Terror.

Ogólnie

To już drugi sezon, w którym będę waszym organizatorem. Mój partner zostanie wkrótce podany do waszej wiadomości. Jeśli macie jakieś wątpliwości, nie bójcie się wysłać mi PW na stronie Clanbase, gdyż jak część z was wie, czasami ciężko mnie znaleźć na IRC.

Zapisy

Pierwszym krokiem do udziału w Nations Cup jest posiadanie kapitana.

To na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za prowadzenie jego zespołu w rozgrywkach, wybór najlepszych graczy z ich kraju oraz poprowadzenie ich do zwycięstwa. Czy masz co trzeba, aby być kapitanem swojej drużyny narodowej? Oto nasze wymagania:

 • Musisz być narodowości kraju, który reprezentujesz i być w nim aktualnie zamieszkałym. Nie ma wyjątków.
 • Mieć zdolności organizacyjne. Każdy zespół powinien mieć osobę, która jest odpowiedzialna za kontakt z Clanbase i ClanBase będzie go określać mianem managera. Kto nim będzie, zależy od zespołu.

Celem Pucharu Narodów jest określenie który naród jest najlepszy w UrT, więc oczywistym jest fakt, że kapitan powinien reprezentować przyzwoity poziom umiejętności.

Kandydatury na kapitana

Gracze będą mogli zgłaszać swoje kandydatury na pozycję kapitana swojej reprezentacji. Mogą to zrobić używając specjalnego menu po prawej stronie poświęconej Pucharowi. Kandydaci będą musieli uzasadnić, dlaczego chcą zostać kapitanem swojej drużyny. Ich narodowość musi być taka sama jak w opcjach profilu.

Głosowanie

Wszystko przebiega trochę jak w prawdziwych wyborach. Jak tylko znani są kandydaci, zaczyna się głosowanie. Gdy tylko się rozpocznie, nikt już nie będzie mógł zgłaszać swoich kandydatur. Głosując na kapitana musicie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego właśnie on/ona. Po oddaniu głosu nie można oddać kolejnego ani zmienić tego, na kogo się zagłosowało. Gracze mogę głosować tylko na kapitanów swoich reprezentacji.

Tworzenie zespołu

Jak tylko głosy zostaną podliczone, organizatorzy Pucharu ogłoszą kapitanów wszystkich drużyn. Będą oni musieli skontaktować się ze swoimi managerami, aby dodać swoich zawodników. Gracze muszą spełniać następujące wymagania:

 • Mieć narodowość oraz aktualnie mieszkać w kraju X - Gracz może grać od razu.
 • Ma narodowość Y, ale mieszka w kraju X. Gracz może grać dla kraju Y. Taki zawodnik jest określany mianem "ex-pat". Limit dla takich zawodników wynosi 2 na zespół.
 • Gracz może reprezentować kraj X, jeśli mieszka w nim dłużej niż jeden rok. Limit dla takich graczy wynosi 1 na zespół.
 • Jeśli gracz ma dwie narodowości, zarówno kraju X, jak i Y, to może grać w reprezentacji kraju obecnie zamieszkiwanego. Taki zawodnik może grać w reprezentacji innego kraju (w którym aktualnie nie mieszka) jeśli dostarczy ważny dokument potwierdzający jego narodowość.

Ważne: gracz nie może grać dla innego kraju, jeśli w przeszłości reprezentował inny.

Rozkład jazdy

 • Niedziela, 16.12.2012 - można zgłaszać kandydatury na kapitanów
 • Niedziela, 06.01.2013 - zakończenie przyjmowania kandydatur - gracze rozpoczynają głosowanie
 • Niedziela, 13.01.2013 - zakończenie głosowania
 • Środa, 16.01.2013 - ogłoszenie wyników głosowania
 • Piątek, 18.01.2013 - środa 23.01.2013 - kwalifikacje (jeśli zajdzie taka potrzeba)
 • Poniedziałek, 21.01.2013 - ogłoszenie składu grup
 • Poniedziałek, 28.01.2013 - rozpoczęcie rozgrywek

Oryginalny wpis Sotone na Clanbase

Nie mam pojęcia, kto w tym roku zostanie kapitanem Polskiej Reprezentacji, ale jeśli ktoś czuje się na siłach - to najwyższy czas rozpoczynać kampanię.

Obrazek użytkownika Majki
Założyciel portalu urban-terror.pl i jego główny redaktor.

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika KJT
KJT, 9 lat temu

Zgłosił się już pierwszy gracz "Why always me?" - coś czuję, że wygra ("dodam właściwych ludzi i wygramy").

btw. tutaj można patrzeć kto złożył aplikacje, ale chyba musicie być zalogowani.

#

Polub tę stronę

Czy wiesz, że...?

Urban Terror w okresie wersji 3.1 do 3.7 było tworzone tylko przez dwójkę developerów.