Wstawaj, artysto, mamy grafiki do zrobienia!

Robisz graffiti, obrazy, zdjęcia, rysunki? A chciałbyś, aby Twoja praca znalazła się w Twojej ulubionej grze? Frozen Sand właśnie ogłosiło, że udostępniają taką możliwość! Zamiast zajmować się tym samemu, to wolą się skupić na ważniejszych rzeczach do zrobienia. A więc, wystrój map w UrT5 jest w Waszych rękach!

Na jakie rzeczy zgłaszamy zapotrzebowanie?

Dosłownie wszystko, co można by powiesić na ścianie np. plakat, graffiti czy logo jakieś fikcyjnej firmy. W jakim klimacie mają być prezentowane obrazy? W zasadzie, dowolnym. Jeżeli coś FS-owi będzie odpowiadać, taką pracę wybiorą. Poniżej znajduje się mały pokaz grafik, które FS już ma zamiar wykorzystać:

Na jakich warunkach będzie działać współpraca?

Przede wszystkim, jeżeli w Waszym projekcie wykorzystane będą fonty, to musicie udowodnić, że są one udostępnione na licencji Creative Commons. Również, co do licencji, to chcąc oddać swoje dzieło w ręce Frozen Sand, dajecie im prawa do dowolnego wykorzystania Waszego dzieła. Jest to konieczność, chroniąca FS przed pozwami sądowymi.

Dokładne szczegóły licencji możecie poznać tutaj. FS zastrzega sobie również prawo do nie powiadamiania uczestników o przyjęciu ich pracy. Jest to część zabawy, gdyż o tym, czy Wasz artwork został rozpatrzony pozytywnie czy nie dowiecie się na własną rękę już po premierze gry, latając po mapie i wypatrując swego arcydzieła ;)

Jak zgłosić swoją pracę?

Zaleca się zrobić to publicznie, na forum urbanterror.info, ale również można to dyskretnie wysłać FS w jakieś wiadomości prywatnej, a także na wszelakich social mediach, w których Urban Terror ma swój profil, dodając hashtag #battleoftheurtartists.

Jeżeli jakiś serwis nie wpiera pewnych formatów np. .svg dla zdjęć z kanałem alpha, to w poście można umieścić obsługiwany format np. .jpg, a w treści wkleić link do pobrania właściwego pliku .svg.

Zainteresowani?

Cóż, jeżeli tak, to pozostaje nam życzyć szczęścia w tym, aby Wasze prace stały się częścią gry Urban Terror 5!

Tutaj oryginalne newsy od FrozenSandu:

Obrazek użytkownika CRAAACH
Kuseko, co młotem strąca, jak jest niechcąca. Pfp zabajony z albumu(polecam): https://kusemonorecords.bandcamp.com/album/basscore-domination https://music.youtube.com/watch?v=H7UefLbNHsU https://youtu.be/juy1RBfN9_o

O artykule: