Wywiad z BrTk, kandydatem na kapitana reprezentacji Polski

Kolejny kandydat na kapitana prezentuje swó̉j pomysł na Reprezntację Polski w NationsCup 2013


Włodi
: Siema BrTk! Chociaż większość graczy Cię zna, to proszę Cię żebyś nam się przedstawił, skąd jesteś, kiedy zacząłeś grać, skąd dowiedziałeś się o Urban Terror?
 
BrTk: Witaj Wlodi! Nazywam się Paweł pochodzę z Wałbrzycha. W Urban Terror swoją tułaczkę zacząłem ponad 5 lat temu. Poznanie Urban Terror to raczej dzieło przypadku, gdyż mój znajomy po przeniesieniu się do innego gimnazjum poznał takich graczy jak: Zy$ioR,Wojta$,tEr,c0n. Kiedy się spotkaliśmy polecił mi pobrać UrT i tak się zaczęło.
 
W: Jak wyglądały Twoje początki w Urban Terror? Chyba od razu nie byłeś wymiataczem na serwerach?
 
B: Tak dokładnie, zaczynałem grać na starym laptopie na którym byłem w stanie wyciągnąć ok. 13fps na Uptownie. Na 15ste urodziny otrzymałem nowego laptopa, wtedy poznawałem UrT od tej drugiej strony i byłem częstym gościem serwerów "Uptown only". Moje pierwsze kroki zawdzięczam klanowi +s`, po podłączeniu się do ich towarzystwa nauczyłem się używać IRC oraz dostałem możliwość uczestnictwa w lidz UrbanZone CTF, jeszcze raz dzięki panowie za to bo naprawdę było super :)
 
W: Jesteś adminem na serwerze CTF Polkowice. Przez to pewnie często odwiedzasz popularne "Polki". Jest to jedyny polski serwer gdzie przez większy czas ktoś na nim gra. Czy zauważyłeś kogoś ciekawego? Kogoś kto wyróżnia się z tłumu pod względem umiejętności?
 
B: Na polkowicach jest dużo ciekawych graczy, możemy tam spotkać każdego(graczy reprezentacji Niemiec,Polski), ale gracz który najwięcej osiągnął przez same Polkowice to Splatt. Pamiętam jak grałem w klanie 4fuN ctfa i właśnie tam zobaczyłem, że chłopak ma naprawdę talent. Teraz za bardzo nie widzę talentów na publikach może dlatego, że nie są aktywni w ligach. Mimo wszystko w Polsce brakuję 2 dominujących klanów i z tym się wiążą nasze słabsze wyniki w Nations Cup.
 
W: Jaki jest powód Twojego odejścia z GT|? Zostałeś wyrzucony czy sam odszedłeś?
 
B: Sprawa z GT| jest bardzo skomplikowana, nie za bardzo wyłaniam chęci, aby tutaj ją przedstawić, lecz powodem mojego odejścia z GT| była "polityka klanu", w której poprzez kłótnie nie dogadałem się z Krisem i niestety nie zagrałem finału. Jednak konflikt między mną a Krisem nie ma żadnego znaczenia na skład który zamierzam powołać na Nations Cup.
 
W: Byłeś zły na Krisa, że wraz z nimi doszedłeś do finału OpenCup TS, a w decydującym meczu zamiast Ciebie zagra Yore?
 
B: Po 2 dniach od incydentu z Krzyśkiem, zobaczyłem na Clanbase dodanego w line-upie Yore- to już tylko potwierdziło moją tezę, że moja osoba nie będzie uczestniczyła w finale. Na GT| nie byłem zły, to oni mogli być na mnie, ponieważ nie zrozumieliśmy się do końca i tak to się zakończyło.
 
W: Myślisz, że jakbyś zagrał w finale to pokonalibyście Glory? Yore na pewno nie był tak zgrany Z nimi jak Ty. Choć trzeba przyznać, że zagrał bardzo dobrze.
 
B: Dzisiaj to jedynie możemy między sobą gdybać... składy były wyrównane. Yore zagrał jeden z swoich najlepszych meczów, jednak jeżeli oglądałeś trzecią mapę Prague, GT było bliskie zwycięstwa, chłopaki mieli przewagę 3 rund, lecz zabrakło im szczęścia i glory nadrobiło swoją stratę i przez to zostali mistrzem tegorocznego opencupa.
 
W: Przejdźmy do sedna sprawy czyli reprezentacji. Dlaczego wystartowałeś w wyborach na kapitana na Clanbase?
 
B: Wystartowanie na kapitana było dla mnie ciężką decyzją, jednak po przemyśleniach zdecydowałem się na to, a powodem mojej decyzji było zapoznanie się z "polityką" Krisa, Kalina i zdecydowałem się, aby zebrać najlepszych i w końcu stworzyć bardzo silną reprezentację, gdyż Polacy mają bardzo silnych graczy a problemem jest tylko to, że każdy jest w jakimś konflikcie. Moja kandydatura o tyle się różni, że bez względu na stosunki "prywatne" między graczami, widzę ich w reprezentacji, bo w końcu Nations Cup mają tworzyć najmocniejsi gracze, którzy reprezentują wyższy margines w Urban Terror.
 
W: Myślisz, że pod Twoją wodzą osiągniemy coś więcej niż wyjście z grupy?
 
B: Myśle, że tak! Wyjście z grupy nie powinno stanowić dla nas problemu, ale w dużej mierze będzie to zależało od tego czy gracze z GT| będą chcieli podjąć ze mną współpracę. Jeżeli faktycznie się zgodzą, to możemy nawet polować na podium.
 
W: Wybiegnijmy w przyszłość, okazuje się, że zostałeś kapitanem, ale gracze z GT| nie chcą z Tobą współpracować. Wziąłeś to pod uwage biorąc udział w wyborach? Dla nas, może to skończyć się klęską jeśli nie będziemy mieli tych graczy w reprezentacji.
 
B: Wydaję mi się, że gracze z GT| nie powinni dla mnie zagrać Nations Cup tylko, jeżeli czują choć trochę w sobie patriotyzmu to powinni to zrobić dla was - sceny Urban Terror. Jestem przygotowany na różne ewentualności i kiedy gracze z GT| nie wyrażą chęci do gry, mam przygotowany inny skład. Mimo wszystko, bardzo chciałbym ich zobaczyć w reprezentacji. Mamy wspólnie bardzo dobrego teamplaya i możemy dużo osiągnąć.
 
W: Napisałeś, że Twój skład będą stanowić najlepsi gracze w Polsce. Osobiście brakuje mi w CTF jednego chłopaka - Szejdiego. Myślałeś już nad nim czy po prostu zapomniałeś o nim?
 
B: Do Szejdiego nie mam przekonania, bo jest praktycznie niewidoczny. Słyszałem, że nadaję się do gry, ma skilla i ambicję, ale wydaję mi się, że w trybie CTF kluczowym elementem jest posiadanie TS3 i mikrofonu, a jak sam zauważyłem CTF bez posiadania mikrofonu to jest bardzo duży problem.
 
W: Z tego co wiem, 2 lata temu też kandydowałeś na kapitana. Jaki był Twój cel i jaki miałeś wtedy pomysł na grę?
 
B: Wtedy szczerze... to nie miałem konkretnego celu, bardziej to podchodziło na reprezentację z graczami pochodzącymi z TERROR SQADu (+s`), jednak to tylko skończyło się na dodaniu swojej aplikacji, gdyż miałem jeszcze kilka ważnych spraw do załatwienia związanych z moim życiem prywatnym.
 
W: Jak myślisz kto będzie Twoim najgroźniejszym rywalem do objęcia posady kapitana? Kalin,R0th3n czy może Młodziak?
 
B: Wydaje mi się, że R0th3n jest najbardziej konkretnym rywalem i życzę mu powodzenia. Życzę też powodzenia zarówno Kalinowi jak i Młodziakowi, bo tak naprawdę za kilka dni dowiemy się kto zostanie kapitanem reprezentacji Polski.
 
W: Będziemy już kończyć. Zadam Tobie ostatnie pytanie. Kto stanie na podium mistrzostw świata, oprócz Polski?
 
B: Hmmm wg. mnie na oku mam 3 narodowości: Niemców, Włochów i Francuzów - to chyba właśnie będą najgorsi przeciwnicy z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.
 
W: Dzięki, że zgodziłeś się na wywiad. Życzę powodzenia w wyborach na kapitana reprezentacji Polski w CB Nations Cup!
 
B: Dzięki Włodi za przyjemny wywiad :)
Obrazek użytkownika Wlodi
Spodziewaj się, niespodziewanego weszło mi w krew!

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika Karola
Karola, 9 lat temu

Fajny wywiad :) No i życzymy powodzenia w wyborach :]

#
Obrazek użytkownika n1n
n1n, 9 lat temu

o rany... beret odpowiadasz jakbys byl co najmniej papiezem ;o
do konca czytalem z uniesiona jedna brwia... srsly? duh...

#
Obrazek użytkownika mlodziak
mlodziak, 9 lat temu

Masz nadal wątpliwości usłyszałeś moje złości ja nie wale na tych destach wciąż jesteś ten sam prosty chłopak to kmina gramy jointa i czteropak jeśli chodzi o twój kraj zawsze wal to na opak .

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 9 lat temu

Ja z kolei zadałambym jeszcze takie pytania:

  1. Mowisz o tym, że chcesz powołać najlepszych, a czy rozmawiałeś wstępnie już z nimi? A może chcesz to zostawić na później, czyli po wyborach? Nie chodzi mi tutaj o podawanie kto konkretnie obiecał Ci grę, tylko czy już coś zacząłeś rozmawiać.

  2. Napisałeś:

    Polacy mają bardzo silnych graczy a problemem jest tylko to, że każdy jest w jakimś konflikcie. Moja kandydatura o tyle się różni, że bez względu na stosunki "prywatne" między graczami

Wybiegnijmy w przyszłość. Dwóch skłóconych graczy gra w meczu ctf, jeden myli się i taktycznego teamkill wykonuje o sekunde za późno, na ts3 zaczynają się jazdy, wyzwiska, atmosfera się psuje, teamplay spada, zaczynacie przegrywać (Wiem może trochę nie trafiony powód do kłótni, ale emocje, stres itp. itd. wszystko może się zdarzyć) W takiej sytuacji co Ty jako kapitan robisz? Jak zamierzasz zapanować nad nimi, poprawić atmosferę gry? Po prostu jak byłaby Twoja reakcja?

Powodzenia w wyborach :)

@Wlodi gratuluje, pierwsze koty za płoty, liczymy na więcej :)

#
Obrazek użytkownika Yore
Yore, 9 lat temu

Brawa dla Włodiego za pierwszy wywiad. Czekam na więcej! :)

#
Obrazek użytkownika BrTk
BrTk, 9 lat temu

@Laluna
1. Rozmawiałem wstępnie, jednak nie zamierzam jeszcze nic obiecywać, wiem kto wyraża chęć gry w reprezentacji i w najbliższym czasie zamierzamy już trenować.
2.Jakbym był kapitanem, to nie znaczy, że mam prowadzić CTFa, w tej roli widzę Fruka i on przydzieli odpowiednich graczy, którzy będą potrafili sobie poradzić z stresem bądź emocjami.
Mogę uzupełnić jeszcze twoje pytanie : ja jako prowadzący TS wyznaczam ludzi do gry, ale oczekuje od nich również, aby takie sytuacje jak mówisz nie miały miejsca, natomiast jeżeli naprawdę nerwowo się dzieje - najlepszym rozwiązaniem jest TIMEOUT i w trakcie timeouta wyjaśniamy spory związane z wynikiem meczu bądź przegraną akcją.

#
Obrazek użytkownika brejnless
brejnless, 9 lat temu

wszystko jest czarno na bialym

#
Obrazek użytkownika ICo
ICo, 9 lat temu

Powodzenia ! , jestem za

#
Obrazek użytkownika cXo
cXo, 9 lat temu

Osobiście nie doszukałem się tutaj zbyt wielu konkretów. Dużo mówi się o konfliktach jako głównej przyczynie dotychczasowych niepowodzeń reprezentacji. Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie.

  1. Znane są Ci sytuacje podczas dotychczasowych meczów Polskiej reprezentacji, które doprowadziły lub mogły doprowadzić do słabego występu drużyny i czy na pewno jest to główny powód naszych co rocznych niepowodzeń ? może problem jest zupełnie innej natury, w końcu "nic tak nie łączy, jak wspólny wróg".

Kolejna kwestia.

napisał:

(...)Wyjście z grupy nie powinno stanowić dla nas problemu, ale w dużej mierze będzie to zależało od tego czy gracze z GT| będą chcieli podjąć ze mną współpracę"

Nie mam wątpliwości, że głównym filarem Twojej reprezentacji w TS są gracze z GT. Natomiast w innym temacie napisałeś coś takiego

napisał:

Po moim odejściu z GT moja szansa pod władzą Rothena jako kapitana jest nikła.

Stąd moje kolejne pytanie.

  1. Jak bardzo odmienną wizję drużyny masz od swojego kontrkandydata R0th3n'a ? Osobiście nie widzę wielu różnic, podobnie jak u R0th3n'a CTF'em zajmie się Fruk a TS będzie bazował na graczach GT. Czy aby nie startujesz na kapitana tylko dlatego, że Twoja pozycja jako gracza reprezentacji jest mocno zagrożona po ostatnich nieprzyjemnościach z GT, a jako kapitan miałbyś tą pozycję "zaklepaną" ?

Pytań chodź mało to dość trudne, ale w końcu takie powinny być.

#
Obrazek użytkownika brejnless
brejnless, 9 lat temu

"Jak bardzo odmienną wizję drużyny masz od swojego kontrkandydata R0th3n'a ? Osobiście nie widzę wielu różnic, podobnie jak u R0th3n'a "

Wizje te same bo jest tylko garstka dobrych graczy

#