Wywiad z Rothenem, założycielem najlepszego polskiego klanu

Nations Cup się zbliża wielkimi krokami - poznajmy bliżej jednego z kandydatów na kapitana naszej reprezentacji.

Yore: Cześć Rothen! Mimo tego, że wszyscy cię tutaj znają, proszę cię żebyś się przedstawił - ile masz lat, skąd jesteś, jak długo już grasz w Urban Terror?

R0th3n: Witam, mam na imię Paweł, mam 24 lata i mieszkam w Łaziskach Górnych niedaleko Katowic. W Urban Terror gram już ponad 7 lat. Jestem założycielem klanu Good Team.

Y: Jakie były twoje początki? Pamiętasz jak tutaj trafiłeś?

R: Hmm.. jako pierwsi zauważyli mnie na publiku Vegeta i Amaru, zwerbowali mnie do myC. Po krótkiej grze w tym klanie zasiliłem jedną z lepszych ekip w Polsce, a mianowicie Destiny prowadzone przez vSc. Później powstał malutki klan GT gdzie grałem w nim z Kubciem i Killerem 2on2. Następnie założyłem klan Chilly Wins, który składał się z jednych z najlepszych zawodników Polski i Europy, niestety klan się później rozpadł. Jakiś czas później było Victory Clan, z którym udało mi się zdobyć brązowy medal w pucharze Clanbase. Dopiero jakiś czas potem postanowiłem reaktywować z Krisem klan GT, gdzie gramy do dziś z młodą utalentowaną młodzieżą :)

Y: Pamiętasz może z kim grałeś w Destiny oraz kto był w składzie Chilly Wins?

R: Oczywiście, że pamiętam w Destiny miałem zaszczyt grać z Killerem, vSc , Mackiem , Kubciem, z Tobą, Dragonem i chwilowo z pTsem, zaś w Chilly Wins wymiataliśmy w składzie dMk, moj bardzo dobry znajomy, b0ciam, DaTrixo, Killer, misio, ipe, bettina, Refermer, InFerno, Xild, Pepe, Siggen, Izi, bahho... trochę ich było :)

Y: Twoim głównym projektem jest teraz Good Team. Opowiedz nam jak doszło do reaktywacji tej drużyny, kto za tym stoi i jak Wam się teraz powodzi. Jakie macie cele na przyszłość?

R: Rozmawiałem kiedyś z Krisem, i padła informacja, że może coś zorganizujemy. On chciał VV (Virtual Violence), ale zaproponowałem żeby z mojego clanu GT zrobić 5on5, gdyż w 2on2 juz nie graliśmy w ogóle. Oprócz tego Kris polecił mi żeby zwerbować Beretkę, Splata i Ultimate'a, z którymi czesto grywał pcw i tak zaczęliśmy grać razem, potem doszedł Śledz i skład juz był kompletny. I tak sobie gramy do dziś :)

Y: Jakie były Wasze początki? Czy od razu byliście tak dobrzy, że bała się Was cała Europa? Jakie macie osiągnięcia na chwilę obecną i jak wygląda Wasza pozycja na CB i UZ?

R: Oj, początki nie były obiecujące pomimo wielu meczów rozegranych (pcw) gra się nie kleiła, choć nie graliśmy znowu tak źle. Kilka pucharów przepadło przez naszą słabą dyspozycję. Dopiero w tym roku coś zatrybiło, muszę powiedzieć, że to głównie dzięki Krisowi, dzięki jego twardym zasadom. On zawsze wymaga 110 % zaangażowania. Poskromił naszą młodzież, która nie jeden raz dawała się we znaki. Generalnie to jego zasługa, ja tylko przychodziłem na mecze ze względu na pracę, ale teraz mam więcej czasu i jakoś idziemy do przodu cały czas :)

Y: Jak sam powiedziałeś mieliście problemy z młodzieżą. Z moich doświadczeń wynika, że nie tylko dla Was to był poważny problem. Nawet w tym momencie mamy na naszej scenie klany, które nie radzą sobie z nastolatkami. Opisz proszę jakie mieliście problemy i jak je rozwiązaliście. Ta informacja na pewno przyda się liderom innych drużyn.

R: Generalnie mieliśmy w klanie samych nowych graczy, no może Brtk był troszkę widoczny w 2on2. Chłopaki nic nigdy nie wygrali, a momentami zachowywali się jakby wszystkie rozumy pozjadali. Ultimate pożegnał się z naszą ekipą. Nie mogliśmy sobie pozwolić na taką samowolkę, oczywiście nie ujmując jego umiejętnościom, bo te ma nieprzeciętne. Beretka kiedyś postanowił nas opuścić żeby grać w Glory, ale chyba brakowało mu Polaków i po jakimś czasie wrócił do GT. Teraz jest głównym filarem naszej gry. Wiadomo młody wiek, ambicje, chłopacy są wybuchowi, ale od czego jest Kris, który trzyma ich krótko, nie możemy sobie pozwolić na chaos w drużynie. Każda niesubordynacja zakończy się usunięciem z klanu! Teraz widać poprawę, chłopaki się starają i im zależy, także jest ok :)

Y: Czy jest coś co mógłbyś powiedzieć polskim klanom grającym w niższych ligach UZ i CB? Co mogą zrobić żeby poprawić swoja grę? Jak mogą osiągnąć Wasz poziom?

R: Najważniejszy jest team play. Trzeba grać ciągle tymi samymi ludźmi, inaczej nic się nie zdziała. Następnie taktyka. Na każdą mapę trzeba mieć przećwiczone jakieś warianty, no i umiejętności – skill musi cały czas iść do przodu!

Y: Porozmawiajmy o reprezentacji Polski. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wraz z Krisem poprowadzicie polską drużynę do boju w Nations Cup. Czy macie już jakąś ogólną wizję tego zespołu? Wiecie już kto miałby w nim grać? Podobno będzie osobna drużyna na tryb Capture the Flag. Kto w.g. ciebie powinien się w niej znaleźć?

R: Miło byłoby dowodzić reprezentacją Polski. Jesteśmy otwarci na różne warianty. Oczywiście mamy wizje jak grać TS i BM, uważam że większość składu powinni stanowić gracze mojego klanu. Jesteśmy skłonni rozpatrzyć kandydaturę każdego gracza. Oprócz tego widzę w składzie ciebie, Yore i Cosinusa z GDW, gdyż ostatnio bardzo dobrze sobie radzi. Powtórzę, każdy ma okazję pokazać na co go stać. Co do CTF, nie jestem wymiataczem w tym trybie. Będzie powołany kapitan zespołu CTF, który dobrze gra i on sobie dobierze skład do teamu. Ja nie będę w tym maczał palców :)

Y: Co będzie dla Was sukcesem w Nations Cup? Wyjście z grupy czy dojście do finału? We wcześniejszych turniejach sukcesem było wyjście z grupy, ale słyszałem, że w Waszym wypadku ma być inaczej. Kto zagra w finale Nations Cup?

R: Wiadomo zawsze nastawiamy się na wygraną turnieju. Prawie zawsze wychodziliśmy z grupy, lecz później ogrywały nas zespoły z Holandii, Niemiec lub Portugalii. Mam nadzieję, że w tym NC ugramy coś więcej. Oczywiście nie mogę tego zagwarantować, ale mogę obiecać, że na pewno dołożymy wszelkich starań żeby było jak najlepiej. W reprezentacji będą ludzie, którym zależy i którzy pokazują na co dzień, że są najlepsi. W finale zagramy z Niemcami!


GT|R0th3n, założyciel najlepszego polskiego klanu Good Team, najlepszy polski snajper w Urban Terror, jeden z najbardziej doświadczonych Polaków grających obecnie w UrT.

Obrazek użytkownika Yore
UrT - since 2001

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika DobryChlopak
DobryChlopak, 9 lat temu

Dobra robota Yore. + dla Ciebie za to ze tak sie starasz i cos usilujesz zrobic wlasnymi silami;)

#
Obrazek użytkownika szejdi
szejdi, 9 lat temu

Obecnie* najlepszego polskiego klanu.

#
Obrazek użytkownika Yore
Yore, 9 lat temu

@szejdi

Oczywiście, że obecnie najlepszego polskiego klanu. Ciężko jest porównywać GT z Synth albo z r3. To tak jakbyśmy porównywali Pele z Messim. Inne epoki i za mało punktów odniesienia.

@DobryChlopak

Dziękuję za pozytywny komentarz. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się coś jeszcze napisać. Zależy mi, żeby nasza scena szła naprzód :)

#
Obrazek użytkownika n1n
n1n, 9 lat temu

kto to? 1sze slysze :o

#
Obrazek użytkownika DFN
DFN, 9 lat temu

Duży plus za nową formę publicystyki. ;-) Autorowi gratuluję i czekam na więcej.

#
Obrazek użytkownika Wlodi
Wlodi, 9 lat temu

W końcu jakiś wywiad jak kiedyś to było.
Dobre pytania dotyczące przeszłości oraz repki w tym roku.
Nic tylko czekać na wywiad z Kris'em.

#
Obrazek użytkownika rastablaster
rastablaster, 9 lat temu

n1

#
Obrazek użytkownika c0sinus
c0sinus, 9 lat temu

https://www.dropbox.com/s/ojl0r680k2voupe/shot0066.jpg
To ma byc repka polski ??
Are u kidding me ?! ^^

Lubie to 1.

#
Obrazek użytkownika Yore
Yore, 9 lat temu

c0sinus - wiesz jakie zostanie odebrany Twoj post, prawda? :)

#
Obrazek użytkownika c0sinus
c0sinus, 9 lat temu

kazdy go odbierze innaczej, nie rusza mnie to :>

#

Polub tę stronę

Czy wiesz, że...?

Urban Terror w okresie wersji 3.1 do 3.7 było tworzone tylko przez dwójkę developerów.