Urban Terror Polska Twitch: UZ 2 DIV TS 3F`` -v- [imd]: 13.11 22:00

rastablaster, 11 lat temu

Zgdonie z zapowiedzią pokażemy kolejny mecz ligi URBAN ZONE. Tym razem UZ 2DIV TS Fight For Fun 2 - vs - I Mirmidoni Clan

Streaming:

Ekipa:

 Komentatorzy: @BrTk i @splatt i ?
 Kamera: @rastablaster
 Streaming: @pAter

Zapraszamy

Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

Kto będzie znakiem zapytania (linijka z komentatorami)?

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 11 lat temu

Może będzie niespodzianka :P

#
Obrazek użytkownika deska
deska, 11 lat temu

Niespodzianką będzie ... będzie ... będzie ... uwaga ... Jacek Gmoch nasz wspaniały taktyk i trener :D

Dobrze widzieć polaków którzy wreszcie coś robią razem dla reszty społeczeństwa.

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

@deska
Polaków :]

@Laluna
:o Anna Mucha?

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 11 lat temu

I tym sposobem dowiedzieliśmy się, kto jest ulubioną aktorką Majkiego ;)

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

Jestem w posiadaniu info, kto będzie trzecim komentatorem - podpowiedź tutaj http://i.imgur.com/u6pYj.gif

#
Obrazek użytkownika putinn
putinn, 11 lat temu

@Majki, twój argument jest inwalidą, mylisz się.

Kiedy stream będzie dostępny na YT?

#
Obrazek użytkownika deska
deska, 11 lat temu

Trzecim komentatorem jest Blant ... chyba najlepszy wokal w kraju ;)

#
Obrazek użytkownika DobryChlopak
DobryChlopak, 11 lat temu

Dobry mecz byl

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 11 lat temu

Gratulacje, udany streaming :)

Mam tylko dwie uwagi
@BrTk jest świetnym komentatorem, fajnie Mu to wychodzi, jednak jeżeli już ktoś coś mówi to nie powinien Jemu przeywać
A druga sprawa to nazywanie miejsc na mapie "po imieniu".

Pozdrawiam czekam na więcej ;)

P.S.
Podobało mi się, że poruszyliście aktualne sprawy na forum, czyli wybór kapitana reprezentacji, ale tym tematem zajęłabym się w przerwie meczu, a nie w trakcie

#
Obrazek użytkownika pAter
pAter, 11 lat temu

Kolejny stream za nami :)

@putinn: standardowo materiał jest dostępny na twitchu zaraz po zakończeniu streamingu - http://pl.twitch.tv/urbanterrorpolska/b/339896909

Jakieś sugestie, pytania? :) Na pewno będziemy chcieli poprawić jakość video, być może znajdzie się osoba, która spełni wymagania sprzętowe.

Edycja:
@Laluna:

@BrTk jest świetnym komentatorem, fajnie Mu to wychodzi, jednak jeżeli już ktoś coś mówi to nie powinien Jemu przeywać

Wiesz, to jest problem z opóźnieniem na team speaku. Czasem dwie osoby jednocześnie zaczną coś mówić i potem nie wiadomo, czy przerwać mówienie, czy mówić dalej :)

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 11 lat temu

@pAter i wymagania co do łącza :)

Gdzieś to znalazłam:

"Wymagania co do łącza zależą od jakości obrazu i dźwięku jaką chcemy osiągnąd.
Względnie minimum wynosi 512 kb/s. Dla transmisji obrazu w lepszej rozdzielczości potrzebujemy
dysponowad łączem co najmniej 1 Mb/s. Transmisja obrazu HD wymaga stabilnego łącza ponad 4 Mb/s
W praktyce występują rozbieżności pomiędzy teoretyczną prędkością jaką możemy osiągnąd, a realnie
uzyskiwaną w praktyce. Dlatego przed dokonaniem transmisji należy sprawdzid na miejscu jakie mamy
możliwości. Dobrą zasadą jest posiadanie deklarowanego łącza 4x większego niż potrzebujemy do transmisji.

Jeżeli więc chcemy nadawad pasmem 500 kb/s, powinniśmy dysponowad łączem z upload’em 2 Mb/s. Powoli
to na nadawanie do dwóch serwerów – głównego i zapasowego oraz zapewni zapas na wypadek ewentualnych
kłopotów z jakością połączenia."

#
Obrazek użytkownika BrTk
BrTk, 11 lat temu

No tak tutaj @Laluna masz rację, ale chciałbym podkreślić, że nie robię tego specjalnie tylko np. jak runda się kończy to ja chciałem coś powiedzieć i splatt jednocześnie - mam nadzieję, że na następnym shout cascie po prostu poczekam na reakcje mojego współkomentatora i następnie wygłoszę swoją opinie.
Wielkie dzięki za informację i na pewno nad tym popracuję.

#
Obrazek użytkownika DobryChlopak
DobryChlopak, 11 lat temu

No ale lepiej gdybyscie komentowali polskie klany, tak jak pisalem o tym z BrTk. Udane debiuty ;)

#
Obrazek użytkownika pAter
pAter, 11 lat temu

@Laluna: e tam, głupoty piszą ;) Trzeba przetestować różne konfiguracje, każde łącze jest inne, każdy komputer może mieć inne parametry itd. więc nie da się podać optymalnych ustawień. Ja mam Vectrę w Radomiu po kablówce i akurat nie mam praktycznie żadnych zerwań połączeń itp. wiec nie muszę się martwić o to, że z 4 Mb/s nagle spadnie mi do 0,5... Zresztą jakość nie tylko od łącza zależy :)

@DobryChlopak:

No ale lepiej gdybyscie komentowali polskie klany, tak jak pisalem o tym z BrTk. Udane debiuty ;)

Na pewno będziemy, cierpliwości ;)

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

YT http://www.youtube.com/watch?v=kmtVXBdr6P8

#
Obrazek użytkownika deska
deska, 11 lat temu

Najgorsze jest te szumienie Beretki i splatt'a, posłuchajcie tego dokładnie. Co z tego że Beretka mówi fajnie jak razem ze splatt'em jak się wgadają razem to nic kompletnie nie rozumie się. Blant mimo to nie szumi mu w ogóle mikrofon i to on powienien najwięcej mówić. Strumyk komentatorów powinien wyglądać dokładnie tak samo jak SevenofNine. U niego kompletnie nie słychać szumienia w przekazie, jest wyluzowany, pewny siebie, z poczuciem humoru, miło się go słucha. Nie wiem czy 3 komentatorów to nie za dużo. No i bardzo ważne głośność ... wyciszcie się troszke aby było słychać odgłosy z gry.

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

@deska

wyciszcie się troszke aby było słychać odgłosy z gry.

Who cares? Imo po to się ogląda strumyk, aby posłuchać panów komentatorów.

#
Obrazek użytkownika deska
deska, 11 lat temu

@Majki

Dla porównania ... http://www.youtube.com/watch?v=lC0VqcjJGmg

Idzie nadawać czysto, bez zbędnego nagłosnienia wokalu ? Idzie ...

#
Obrazek użytkownika rastablaster
rastablaster, 11 lat temu

@deska ma rację. technicznie mamy jeszcze trochę do zrobienia. Komentarz zlinkowanego typa mi się nie podobał (taka piłkarski). Bardziej podchodzi mi nawijka Brtki.

#
Obrazek użytkownika blanci0r
blanci0r, 11 lat temu

@deska
Zdecydowanie 3 komentatorów to za dużo. Dla mnie Beret mógłby sam komentować :D
Ja mało się odzywałem właśnie ze względu na Pawła i na to, że byłem śpiący :)
Co najważniejsze? Idziemy do przodu.

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

Zdecydowanie 3 komentatorów to za dużo.

Imo lepiej mieć więcej, niż mniej. Taki Beret złapie grypę albo gdzieś zachleje i co - nie ma komentatora na mecz? :D Lepiej imo mieć "team" ludzi "przećwiczonych" w komentowaniu strumyków.

#
Obrazek użytkownika blanci0r
blanci0r, 11 lat temu

Nawet jeśli Beret by złapał grypę lub zachlał mordkę to bym się rozkręcił :D
Jeszcze pokaże na co mnie stać! Aaggr!!! :D

#
Obrazek użytkownika pAter
pAter, 11 lat temu

Wiecie, wszystkiego trzeba spróbować - poprzednio było dwóch komentatorów i wydawało się, że brakowało takiej trzeciej, która by dopełniała te 2 osoby. Znowu jak teraz były trzy, to czasem robił się bałagan (najczęściej przez to, że ts trochę opóźniał i chłopaki mówili jednocześnie). Okej - ekipa komentatorów może być duża, np. 4-5 osób, ale podczas streamu 3 to chyba już jest za dużo.

Może trzeba spróbować czegoś takiego: 2 komentatorów + gość. Gościem byłaby osoba (przy każdym streamie inna), która np. gra w lidze, do której można by było zwrócić się z jakimś pytaniem, która mogłaby opowiedzieć coś ciekawego związanego, np. z ligą albo trybem, na którym grają dane drużyny. Ona przez cały stream nie mówiłaby dużo, nie czułaby się tak, że MUSI coś mówić i wychodzą z tego nieco bezsensowne wstawki.

#
Obrazek użytkownika Laluna
Laluna, 11 lat temu

@pAter fajny pomysł i można by było rozmową z tą osobą zapełnić luke w przerwie meczu :-)
Powiedzmy taki mini wywiad :)

#
Obrazek użytkownika DFN
DFN, 11 lat temu

Dobry pomysł z gościem, popieram.

#
Obrazek użytkownika brejnless
brejnless, 11 lat temu

nie czuje tego pomyslu z "gosciem". Mozna wziasc typkow co graja cw ktore bedzie streamowane i mozna im pozadawac jakies finezyjne, ciekawe i elokwentne pytania przed/po meczu. A tak to co takiego trzeciego guru spytasz? Watpie zeby ktos duzo wiecej wiedzial na temat ligi/trybu/div 1,2 druzyn niz obecni komentatorzy a nawet widzowie ; p Co ciekawego mozesz powiedziec o trybie ts czego kazdy juz nie wie? Nie lubie tego ale w tym wypadku trzymajmy sie standardow. Zawsze bylo 2 komentatorow, Dariusz Szpakowski i Wlodzimierz Szaranowicz, tobiwan i syndern, itd itd.

#
Obrazek użytkownika DFN
DFN, 11 lat temu

Co ciekawego mozesz powiedziec o trybie ts czego kazdy juz nie wie?

Hmm, więcej niż myślisz. To, co graczowi ligowemu może wydawać się oczywiste, dla osób niezwiązanych z żadną formą poważniejszej gry (czyli też dla mnie) może być nowością. Na ostatnim strumieniu podobało mi się to, jak jeden z komentatorów (przepraszam, ale nie pamiętam który) używając oryginalnych nazw lokacji na mapie mówił, jak zazwyczaj wygląda runda, gdzie ustawiają się gracze, co w sytuacji, kiedy jeden z nich zginie na swoim stanowisku. Jeżeli „prognoza” komentatora sprawdza się na ekranie, to też buduje coś w rodzaju autorytetu, uwiarygadnia go.

Pracujcie nad tym dalej, myślę, że społeczność sama będzie wskazywać, co było dobre, a co nie. Kiedyś spłodzicie strumyk idealny. ;-)

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

Defen ma rację. Skupianie się tylko na pr0, co grają od 10 lat doprowadzi do sytuacji, w jakiej jest Quake3. A tego nie chcemy.

#
Obrazek użytkownika brejnless
brejnless, 11 lat temu

Tak ma racje. Bo wlasnie potwierdzil to co napisalem. Bo od tego sa komentatorzy zeby mowic jak rozstawiaja sie gracze, co moze z tego wyniknac itd itp. Nie potrzeba 3ciej osoby do tego.

#