Pugbot - publiki dla doświadczonych

Jeśli jesteś zapalonym graczem Urban Terror, który gra na przykład tylko PCW - możesz czuć się samotny, jeśli takowego akurat twój klan dziś nie zorganizował. Z pomocą przychodzi Pugbot.

Co to jest Pugbot?

Pugbot to specjalna sieć serwerów publicznych, gdzie gracze logują się za pomocą sieci IRC. Powstał w USA, lecz niedawno zostały udostępnione Pug-Serwery także dla graczy z Europy czy Australii. Głosują oni przed pugiem (tak się potocznie nazywa mecz w systemie Pugbota) na mapę, a gdy ilość graczy gotowych do gry wyniesie 10 - Pugbot uruchamia serwer dla konkretnego meczu, wysyła PM na IRC do zalogowanych graczy z adresem IP oraz hasłem. Zaczyna się zabawa.

Jak zagrać puga?

Przede wszystkim, należy wejść na kanał IRC: #pugbot.eu w sieci Quakenet jeśli chcemy zagrać na europejskim serwerze lub #pugbot jeśli na amerykańskim. Następnie należy się zalogować pisząc po prostu:

.join

Pugbot potwierdzi to stosowną informacją:

Jakmutam from Poland has joined from #pugbot@GameSurge. [7/10]

Od tego momentu Pugbot zapisuje nasze IP oraz hosta i dodaje go do listy osób gotowych do gry w najbliższym pugu. Przez ten czas możemy zagłosować za konkretną mapą:

.vote <nazwa mapy> 

Lista map w cyklu rotacyjnym pugbota jest dostępna po wydaniu komendy:

.maps

Zalogowaliśmy się, może też nawet oddaliśmy głos na mapę. Czekamy - aż uzbierało się 10 osób. Zaczyna się Pug, bot uruchamia serwer gry. Otrzymujemy PM na IRC z potrzebnymi danymi. Na przykład:

pug 99220 has started connect ny.pugbot.com:27964;password 1111

Jest w niej numer puga, namiary na serwer oraz hasło. Pugbot zapamiętuje nasze IP z IRC i wyrzuci z Puga każdego, kto się podłączy z numerem IP innym, niż graczy zalogowanych.

Wszedłeś na serwer - co dalej?

Po wejściu na serwer, Pugbot wśród graczy losuje dwóch kapitanów. W tym czasie reszta graczy musi wejść na speca. Kapitanowie walczą ze sobą na noże - ten który wygra, wybiera skład jako pierwszy. Każdy z nich na zmianę wpisuje na chacie nick gracza, którego rekrutuje. I tak na zmianę, aż do wyczerpania uczestników gry, którzy czekają na specu. Gdy składy są wybrane, zaczyna się zabawa.

Kim jest ringer?

Czasami jest tak, że pug zostaje uruchomiony, ale niektórzy gracze się nie pojawiają, tworząc wolny slot w danym pugu. Wtedy zazwyczaj po sieci Quakenet bot rozsyła informację:

1 RINGER NEEDED FOR PUG# 9131. Map: mandolin. Gametype: ts. TYPE .join ringer NOW!!!

"Ringerem" nazywa się osobę, która się łączy z pugiem, gdy teoretycznie nie ma już wolnych miejsc. To gracz, który może "wskoczyć" w slota, który się właśnie zwolnił. Tak więc, jeśli się nie załapiesz na wolne miejsca w Pugu, zawsze jest szansa, że slot się zwolni, bo ktoś nie przyszedł.

Nie ma litości

W sieci Pugbota zasady są takie jak na każdym profesjonalnym serwerze. Za czitowanie jest przyznawany ban dożywotni. Ale też uwaga - za nie pokazanie się na meczu również są bany i są one automatyczne. Im częściej się nie pokazujemy, tym dłuższe bany są przyznawane. Należy również poczekać, aż serwer zakończy mecz. Czyli nie wychodzimy w czasie gry czy na tablicy wyników. Jeśli się zalogowaliśmy na IRC, ale nie zamierzamy już grać, używamy komendy:

.quit

albo

.leave

Dlaczego Pugbot?

Każdy mecz odbywa się w matchmode i jest traktowany bardzo poważnie. To nie jest wyluzowana gra na publiku, więc trzeba być przygotowanym na wymagających przeciwników.

Dlaczego nie UrTpickup?

Alternatywną dla Pugbota jest stricte europejski UrT Pickup. Możecie zapytać - dlaczego nie Pickup, tylko Pugbot? Otóż różnic jest sporo.

Pugbot:

  1. Ma o wiele aktywniejszych adminstratorów.
  2. Może prowadzić wiele meczy jednocześnie.
  3. Automatycznie wzywa Ringerów w całej sieci Quakenet.
  4. Automatycznie banuje ludzi wychodzących w trakcie meczu.
  5. Jest dużo stabilniejszy, zawsze on-line.
  6. Jest bardziej responsywny.
  7. Ma więcej map do wyboru.

Tak więc gdy nie masz na dziś zaplanowanego PCW, a chcesz zagrać z doświadczonymi graczami - Pugbot czeka.

Obrazek użytkownika Majki
Założyciel portalu urban-terror.pl i jego główny redaktor.

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika Rosa
Rosa, 11 lat temu

Oooo nawet nie wiedziałem, że jest Pugbot dostępny dla Europejczyków (Euro serwery). Myślałem, że UrTPickup ma monopol :)

#
Obrazek użytkownika vul6
vul6, 11 lat temu

Może jakieś zalety nad pickupem ma, ale jedna wada go kładzie w zasadzie na amen - pickup jest znany, popularny, na kanale siedzi zwykle ponad 100 osób, a na tym całym pugu prawie nikt. Jeśli więc ostatnimi czasy ciężko żeby się zebrała 10 na znanym pickupie, to jakoś nie wróżę popularności pugowi.

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

@Vul
Na amerykańskim pugu grają codziennie, tam jest społeczność wokół tego skupiona od lat :)

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 11 lat temu

Poza tym, Amerykańce są jakieś inne w UrT:
http://i.imgur.com/SD60v.jpg

#
Obrazek użytkownika BrTk
BrTk, 11 lat temu

Nie polecam pugbotów był taki okres, że troche grałem na nich i jak byłem w trakcie gry, dla gracza nie było problemem wyjść z gry w 19:50 do końca mapy a wrócic w 2 ostatnich minutach, a komenda ringer która ma niby pomóc nie zadziała bo taki idiota nie wyjdzie z serwera... Plusem pugbota są customowe mapy jak beijing cambridge itd.

#

Polub tę stronę

Czy wiesz, że...?

Aktualnym mistrzem świata w turnieju SR8 Skeet Shot jest nasz rodak, Fruk.