Urban Terror Connector

W życiu każdego z nas przychodzi dzień, kiedy mamy dosyć wbudowanej przeglądarki serwerów. Z pomocą przychodzi wtedy Urban Terror Connector - rozbudowany, lecz prosty w obsłudze obserwator naszych serwerów i uruchamiacz samej gry.

Instalacja

Autorem programu jest niejaki Vlad Navrocky, rosyjski pasjonat Urban Terror. UrT Connectora pobieramy ze strony projektu. Użytkownicy Windows pobierają .exe i instalują dwuklikiem. Użytkownicy Linuksa pobierają właściwą dla swojej dystrybucji paczkę albo kompilują program wg własnych potrzeb. Dodatkowo, użytkownicy Ubuntu mają do dyspozycji oficjalne PPA ułatwiające instalację.

Program wygląda w zależności od systemu inaczej,jednak układ interfejsu jest zawsze taki sam.

Konfiguracja

Po zainstalowaniu, pierwsze co robimy - to udajemy się do działu ustawień i dostosowujemy go naszych potrzeb. Omówię tylko te opcje, które mają znaczenie dla zwykłego śmiertelnika.

Uruchom

Tu podajemy adres do wykonywalnego pliku gry Urban Terror. Osobno dla 4.1.1 oraz dla 4.2:

Aplikacja

Tutaj można wyłączyć monitoring schowka - można też wybrać pożądany język. 

To wszystko!

Lista serwerów

Następnie pobieramy aktualną listę serwerów klikając na Uaktualnij z master server na górnej belce paska narzędziowego. Naszym oczom ukaże się lista prawie tysiąca serwerów gry Urban Terror.

Teraz możemy skorzystać z szeregu funkcji, jakie oferuje Connector.

Szybkie filtrowanie

Po prostu wpisz jakieś słowo - nazwę serwera, kraj albo mapę - pole widoku się zawęzi tylko to wybranego słowa kluczowego. Pole do wpisywania tekstu jest na samej górze.

Pod prawym przyciskiem myszy mamy kilka ciekawych akcji:

Dodaj do ulubionych

Tak, tu też mamy zakładki - prawy przycisk myszy na wybrany server, klik i z menu wybieramy oznaczone gwiazdką dodanie do ulubionych. Pojawi się dodatkowe okienko, w którym możemy wpisać ewentualne hasło dostępu na serwer, hasło refa bądź RCONa.

Połącz

PPM na serwerze i połącz. To wszystko.

Dodatkowe funkcje

Ponadto, w prawej części okna programu widać listę graczy, którzy aktualnie grają. Możemy dowolnego z nich dodać do znajomych, kilkając na gwiazdkę:

Aby sprawdzić, którzy znajomi są online, należy uaktualnić listę serwerów.

Po prawej stronie okna mamy dodatkowo "Szybkie połączenie" - okienko jest bardzo przydatne, gdy właśnie ktoś nam podał na IRC bądź GG numer do serwera i chcemy się szybko z nim połączyć. Kopiuj/wklej i połącz!

Podsumowanie

Urban Terror Connector jest fantastycznym programem, który wciąż się rozwija. Warto go mieć na pokładzie, ułatwia życie. Jeśli znaleźliście jakiś błąd, bądź macie pomysł na nową funkcjonalność - możecie to zgłosić tutaj.

Obrazek użytkownika Majki
Założyciel portalu urban-terror.pl i jego główny redaktor.

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika deska
deska, 9 lat temu

Tak samo w wersji 0.8.1 jak i w tej nie działa segregowanie ulubionych serwerów po przez narodowość ... troszke denerwujące.

#
Obrazek użytkownika Majki
Majki, 9 lat temu
#
Obrazek użytkownika deska
deska, 9 lat temu

Program dziwnie pokazuje pingi tzn. w poprzedniej wersji 0.8.1 pokazywał normalnie np. 52, 78 a w tej wersji zaokrągla do 0 tj. 40, 50, 60. Tez tak macie ?

#
Obrazek użytkownika margrab_nVr
margrab_nVr, 9 lat temu

Bylo by calkiem nizle zeby taki urban connector mial dostep do serwera z b3 wraz z xlrstats.
Ciekawe czy by sie dalo sprawic a pojawilo sie info o przecietnym skillu na tym serwerze jaki jest reprezentowany przez obecnie przebywajace na nim osoby :) Oczywiscie bylo by juz ponad norme jesli dalo by rade jeszcze po takims czyms filtrowac... ah ;)

#

Polub tę stronę

Czy wiesz, że...?

Możesz wykonać maksymalnie 3 walljumpy przed upadkiem na ziemię.