[Tipeee] Wiadomości od deweloperów - Marzec 2023

Z uwagi na fakt, że wpisy publikowane są na głównej witrynie Urban Terror później, niż oryginalne posty na Tipeee, niektóre informacje zawarte w artykule mogą być już nieaktualne.


Adnotacja: Ten artykuł pierwotnie został udostępniony 6 miesięcy temu użytkownikom wspierającym nas na Tipeee. Co miesiąc publikuję posty, w których pokazuję wewnętrzne zrzuty ekranu, jak i filmy, opisując najnowsze funkcje w pracach nad nadchodzącą grą Urban Terror na silniku Unreal Engine 5.

Jeśli chcesz wesprzeć rozwój i utrzymanie gry, mając dostęp do najnowszych newsów, to możesz to zrobić na Tipeee za 1 € napiwku. Od teraz będę je również publikował tutaj z 6-miesięcznym opóźnieniem. Miłej lektury i daj nam znać, czy Ci się to podoba!

Cześć,
ten miesiąc był trochę cichy z mojej strony, dlatego tym razem skupię się na pracy innych członków zespołu!

Projekt Thingley posuwa się do przodu w bardzo dobrym tempie. Lizart ukończył już modelowanie wielu budynków, jak mogliście to zobaczyć w poprzednich miesiącach. W tym miesiącu pomogli mu x-dcx-x i Markinho, którzy zbudowali piękny kościół na tej mapie, widoczny na zrzutach ekranu. Lizart nagrał również kilka filmów poglądowych, przedstawiających obecny stan mapy w Unreal Editor. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ożyje po dodaniu tekstur i rekwizytów!

Odkąd zaczęliśmy pracować nad Urban Terror 5, używamy frameworka Genesis 3 do tworzenia modeli postaci i animacji. Zapewnia on bazowe postacie męskie i żeńskie, a następnie nakładamy na nie własne animacje i skórki postaci. Framework pozwala na wiele rzeczy, takich jak morfing ciała, czy animacje twarzy.

Framework Genesis 3 z dzisiejszego punktu widzenia jest już dość przestarzały, ponieważ Daz3D obsługuje obecnie 9 wersję frameworka, która jest znacznie bardziej zaawansowana i oferuje wiele nowych funkcji. FrankieV i Neon wypróbowują zatem framework G9 w oddzielnej gałęzi projektu, aby ocenić, czy warto przenieść na niego ten projekt.

Staramy się być na bieżąco z różnymi frameworkami i technologiami, których używamy. Nie chcemy wydać pewnego dnia UrT 5 z wieloma przestarzałymi rzeczami pod maską! W ciągu najbliższych kilku tygodni zobaczymy, jak to się rozwinie!

- Barbatos

O artykule:

Komentarze:

Obrazek użytkownika CRAAACH
CRAAACH, 23 tygodnie temu

Do premiery GTAVI nie zdążą, ale kto wie, może wyprzedzą GTAVII.

#
Obrazek użytkownika b0ciaM
b0ciaM, 23 tygodnie temu

nie sadze zeby GTA bylo jakakolwiek konkurencja dla UrT.

#